Bezpečnosť pri každodennom používaní vozidla Škoda iV

O bezpečnosti elektromobilov koluje množstvo mýtov. Pravdou je, že vďaka ich špičkovým technológiám sú na každodenné používanie rovnako bezpečné ako bežné autá.

Vysoké napätie

Áno, elektromobily využívajú vysokonapäťové systémy. Moderné technológie sú však navrhnuté tak, aby nepredstavovali absolútne žiadne riziko úrazu elektrickým prúdom ani počas jazdy, ani počas nabíjania.

Voda

Nehrozia žiadne riziká spojené s nabíjaním v daždi, používaním autoumyvárne či dokonca zaplavením iV auta vodou. Všetky elektrické komponenty sú plne chránené, aby bola zaručená úplná bezpečnosť.

Požiar

Riziko požiaru v elektromobile je rovnako nízke ako vo vozidlách so spaľovacím motorom.

Ochrana pred preťažením

Naši inžinieri venujú osobitnú pozornosť tomu, aby sa zabránilo preťaženiu zásobníka energie. Sofistikovaná bezpečnostná technológia minimalizuje riziko elektrického alebo tepelného preťaženia.

Neustále monitorovanie

Všetky dôležité indikátory iV vozidiel, ako je teplota batérie, stav nabitia a ďalšie systémy, sú neustále monitorované, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť.

Životný cyklus batérie

Ako dlho vydrží batéria v mojom vozidle Škoda iV?

Škoda garantuje životnosť batérií vo svojich elektromobiloch 8 rokov alebo až 160 000 km (podľa toho, čo nastane skôr). V prípade modelov Enyaq iV a Enyaq Coupé iV je zaručené, že kapacita batérie počas tejto doby neklesne pod 70 % pôvodnej hodnoty. Škoda počas tohto obdobia garantuje bezplatné opravy prípadných porúch vysokonapäťových batérií.

Tipy na starostlivosť o batériu

Bezpečnosť batérie pri nehode

Bohužiaľ, nehody sa stávajú. S našimi vozidlami Škoda iV sa však snažíme zabezpečiť maximálnu bezpečnosť pre všetkých pasažierov v našich elektromobiloch, ako aj pre ostatných ľudí na cestách.

Izolácia batérie

Batérie našich iV vozidiel sú izolované a umiestnené v spodnej časti auta, kde sú dobre chránené.

Päťhviezdičkové hodnotenie

Enyaq iV získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie v referenčnom teste Euro NCAP za bezpečnosť pri náraze.

Bezpečnosť pri náraze

V prípade kolízie sa elektrické komponenty v našich vozidlách iV automaticky odpoja od batérie v priebehu milisekúnd.

Prevencia úrazu elektrickým prúdom

Keďže sa batéria pri zrážke automaticky odpojí, cestujúci a ďalšie osoby (napríklad záchranári) sú chránení pred úrazom elektrickým prúdom.

Bezpečnosť deformácie batérie

Keďže je batéria umiestnená v spodnej časti vozidla, akumulátorový blok zostáva nepoškodený aj po deformácii karosérie.

Vedeli ste že?

Škoda podporuje špeciálne školenia pre hasičov a poskytuje špecifické informácie a záchranné listy, ktoré im pomôžu pri riešení poškodených elektrických vozidiel.

Chcete sa viac dozvieť viac o vozidlách Škoda iV?

Viac informácií o našich elektromobiloch nájdete na našej hlavnej stránke eMobility.